Philip G. Zimbardo, Robert L. Johnson, Vivian McCann: Psychologia. Kluczowe koncepcje, t. 1. Podstawy psychologii

Psychologia. Kluczowe koncepcje, t. 1. Podstawy psychologii

Psychologia. Kluczowe koncepcje, t. 1. Podstawy psychologii

Psychologia dla każdego
Jeden z najlepszych podręczników psychologii, jakie dane mi było czytać. Mnóstwo przydatnej, przystępnie wyłożonej wiedzy, przejrzysty układ materiału oraz żywa, niestroniąca od dowcipu narracja sprawiają, że poszczególne zagadnienia przyswaja się nie tylko bezboleśnie, ale wręcz z przyjemnością. Nie mam też wątpliwości, że podobne książki czynią ludzi bardziej samokrytycznymi, empatycznymi i prospołecznymi ­– krótko mówiąc, po prostu lepszymi. Gorąco polecam!
Grzegorz Tomicki

Kluczowe koncepcje psychologii
W tomie I, Podstawy psychologii, Czytelnicy znajdą odpowiedzi na pytania: W jaki sposób psycholodzy tworzą nową wiedzę? Jak przebiega komunikacja wewnątrz organizmu? W jaki sposób są powiązane ze sobą geny i zachowanie? Jak mózg generuje zachowanie i procesy umysłowe? Przed jakimi wyzwaniami rozwojowymi stają dzieci, młodzież, dorośli? Autorzy objaśniają podstawowe pojęcia z zakresu psychologii, tłumaczą jak odróżnić psychologię naukową od pseudonauki, wyjaśniają przebieg procesu badawczego w tej dyscyplinie. Następnie przybliżają wiedzę dotyczącą budowy i funkcji układu nerwowego oraz szczegółowo opisują rozwój psychiczny człowieka na wszystkich etapach życia. Czytelnik dowie się także, jak wykorzystując krytyczne myślenie, rozstrzygać kontrowersyjne zagadnienia: czy szczepienie dzieci podnosi ryzyko autyzmu? Czy „efekt Mozarta” naprawdę działa?
(Nota wydawcy)

Umiejętności myślenia krytycznego
Ten podręcznik kładzie nacisk na sześć najważniejszych umiejętności myślenia krytycznego, opartych na następujących pytaniach: Jakie jest źródło informacji? Czy twierdzenie ma charakter umiarkowany, czy kategoryczny? Jakie są dowody? Czy wnioski mogą być zniekształcone przez tendencyjność w myśleniu? Czy rozumowanie jest wolne od typowych błędów logicznych? Czy zagadnienie wymaga ujęcia z wielu perspektyw jednocześnie?
(Fragment książki)

Autorzy: Philip G. Zimbardo, Robert L. Johnson, Vivian McCann
Tytuł: Psychologia. Kluczowe koncepcje, t. 1. Podstawy psychologii
Tytuł oryginału: Psychology: Core Concepts
Tłumaczenie: Aleksandra Gruszka, Dorota Karwowska, Aleksander Wojciechowski
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Miejsce i data wydania: Warszawa 2017
Liczba stron: 298
ISBN: 9788301195694

Pozostałe tomy podręcznika Psychologia. Kluczowe koncepcje:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.