Piotr Olesiński: Psychologia kochania

Piotr Olesiński: Psychologia kochania

Piotr Olesiński: Psychologia kochania

Psychologia kochania Piotra Olesińskiego to książka stricte naukowa, zawierająca klasyfikację zjawisk związanych z miłością według różnych perspektyw badawczych. Autor w sposób zwięzły i przejrzysty wykłada większość kluczowych dla psychologii ujęć życia psychicznego człowieka i tłumaczy, jak odnoszą się one do fenomenu miłości. Dzięki temu z książki dowiemy się nie tylko tego, czym jest miłość zdrowa, a czym dysfunkcjonalna, jaki psychologiczny model miłości realizujemy w swoich związkach, co z tego wynika oraz czy możemy zmienić szkodliwe dla nas schematy, ale też zaznajomimy się z podstawami psychologii rozwojowej, ewolucyjnej, poznawczo-behawioralnej, humanistycznej, narracyjnej, psychoanalizy i innych dziedzin psychologii bez wertowania stosu innych szczegółowych książek czy nudnych słowników.    

W Psychologia kochania miejscami razić może nieco naukowy żargon, ale inteligentny, wymagający i żądny wiedzy czytelnik wyniesie z lektury tej książki wielki pożytek. Wszyscy natomiast zyskać mogą nowe, bogatsze spojrzenie na coś, co według wielu ludzi jest w życiu najważniejsze, a co zawsze chyba niedostatecznie rozumiemy – czyli miłość.

Grzegorz Tomicki

Autor: Piotr Olesiński
Tytuł: Psychologia kochania
Wydawca: Wydawnictwo Difin
Miejsce i data wydania: Warszawa 2018
Liczba stron: 186
ISBN: 978-83-8085-665-3

Odmienne strategie reprodukcyjne kobiet i mężczyzn można zaobserwować w dostępnych w Internecie „eksperymentach” społecznych, w których kobieta albo mężczyzna podchodzi do przypadkowych osób na ulicy i zadaje im pytanie, czy zgodzą się z nią/nim współżyć. Jak można się domyślić, kobiety odpowiadają mężczyźnie, że nie, na ogół również komentując negatywnie jego pytanie. Mężczyźnie zaś zapytani przez nieznajomą o to samo często odpowiadają pytaniem – „gdzie?”
(fragment książki)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *