Veronica Kallos-Lilly, Jennifer Fitzgerald: Porozmawiajmy o emocjach. Zeszyt ćwiczeń dla par

Veronica Kallos-Lilly, Jennifer Fitzgerald: Porozmawiajmy o emocjach. Zeszyt ćwiczeń dla par

Veronica Kallos-Lilly, Jennifer Fitzgerald: Porozmawiajmy o emocjach. Zeszyt ćwiczeń dla par

Jeśli martwią was problemy, jakich doświadczacie w relacji z partnerkami/partnerami, to nie jest to najgorsza wiadomość. Z wielu powodów. Po pierwsze, nie jesteście sami, wciąż pozostajecie w związku. Po drugie, nadal wam na tym zależy, a więc nie wszystko jeszcze stracone. Po trzecie, nie musicie, jeśli nie chcecie, zwracać się o pomoc do osób trzecich – psychologów, terapeutów, przyjaciół, znajomych – macie do dyspozycji książkę Porozmawiajmy o emocjach. Zeszyt ćwiczeń dla par, z której możecie korzystać bez wyjawiania światu swoich intymnych kłopotów.   

Ekspertki z dziedziny terapii par Veronica Kallos-Lilly i Jennifer Fitzgerald stworzyły podręcznik uniwersalny w tym sensie, że nadaje się on do przepracowania zarówno z terapeutą, jak i bezpośrednio z partnerem czy nawet zupełnie w pojedynkę. Z jego lektury korzyść odniosą zarówno fachowcy, jak i zupełni laicy, którymi w przeżywaniu miłości – niezależnie od tego, po raz który – jesteśmy poniekąd wszyscy.

Grzegorz Tomicki

Niezależnie od tego, czy jesteś zadowolony ze swojego związku, potrzebujesz pomocy w jego utrzymaniu bądź chciałbyś się rozstać z partnerem w atmosferze akceptacji i szacunku, ta książka może ci pomóc. Jest ona przeznaczona dla osób, które chcą zrozumieć, jak zbudować bezpieczną więź z partnerem oraz w jaki sposób jej doświadczać. Napisałyśmy ją z myślą o parach, ponieważ w naszym życiu zawodowym zajmujemy się głównie tego rodzaju związkami. W roli terapeutek wkraczałyśmy w życie licznych par, przez co byłyśmy świadkami cierpienia osób, których związki się rozpadały, ciężkiej pracy włożonej w naprawę tych więzi oraz radości płynącej z odzyskanych z powodzeniem relacji. Chcemy ci pomóc uczynić twój związek tak szczęśliwym i bezpiecznym, jak to tylko możliwe.

Nasze słowa kierujemy zarówno do kobiet, jak i mężczyzn – bez względu na wiek oraz etap związku, na którym się znajdują. Choć wiele osób sugeruje, że kobiety i mężczyźni bardzo się różnią pod względem cech osobniczych, a może nawet pochodzą z różnych planet, my podkreślamy ich wspólne cechy. Kobiety i mężczyźni ze wszystkich zakątków Ziemi poszukują zazwyczaj romantycznego partnera w celu zaspokojenia potrzeby miłości, bliskości, komfortu i wsparcia. Ta podstawowa potrzeba miłości i akceptacji występuje bez względu na płeć. Dlatego – bez względu na to, czy jesteś w nowym związku czy też w relacji o długim stażu, czy jesteś osobą hetero- czy homoseksualną, oraz czy czujesz się zadowolony ze swojego związku albo też nim rozczarowany – uważamy, że znajdziesz w tej książce coś dla siebie.

Veronica Kallos-Lilly, Jennifer Fitzgerald

Autorzy: Veronica Kallos-Lilly, Jennifer Fitzgerald
Tytuł: Porozmawiajmy o emocjach. Zeszyt ćwiczeń dla par
Tytuł oryginału: An Emotionally Focused Workbook for Couples: The Two of Us
Przekład: Joanna Bilmin-Odrowąż
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Miejsce i data wydania: Kraków 2019
Liczba stron: 320
ISBN: 9788323345961Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.