Ian Wallace: 100 snów, które wszyscy mamy, i co one znaczą

Ian Wallace: Sto snów, które wszyscy mamy, i co one znaczą

Ian Wallace: Sto snów, które wszyscy mamy, i co one znaczą

W książce 100 snów, które wszyscy mamy, i co one znaczą Ian Wallace przedstawia podstawowe wzory ujawniające ludzką psychikę, które wyłaniają się w tworzonych przez nas sennych opowieściach.

Psychologia to nauka o zachowaniu człowieka, jednak przedmiot jej badań wykracza poza to, co ujawnia się w sferze świadomej i fizycznej. Choć badania psychologiczne mogą przyjmować formę złożonych poszukiwań, które często wydają się sprzeczne, psychologia wyjaśnia trzy podstawowe obszary: kim jesteś, czego potrzebujesz oraz w co wierzysz.

To, kim jesteś, ujawnia się w tożsamości postaci, które tworzysz w snach. Z psychologicznej perspektywy tożsamość zawsze łączy się z działaniem, więc im bardziej uświadomisz sobie swoje cechy, z tym większą łatwością zrealizujesz swoje ambicje w realnym życiu. Sny ukazujące kim jesteś, oprócz postaci, które tworzysz, zwykle obejmują jakiś wybór. Często też zawierają budynki, które reprezentują ciebie i innych. Mogą też w nich występować przeszkody i bariery, które symbolizują twoje osobiste granice, uznając swoje różne tożsamości, zwykle łatwiej jest podjąć właściwą decyzję i wybrać najlepszy kierunek działania.

To, czego potrzebujesz, jest często ukazane przez to, co wydaje się najbardziej wartościowe i znaczące w wyśnionej opowieści. Twoje potrzeby są zwykle odzwierciedlone w tym, co najbardziej cenisz – a zatem to, co cię najbardziej pociąga we śnie, wskazuje twoje wartości w życiu realnym. Sny dotyczące potrzeb często obejmują znalezienie skarbu albo stratę czegoś cennego. Potrzeby są też wyraźne w snach, w których coś tworzysz lub próbujesz się czegoś pozbyć, a także w których przeżywasz przygody miłosne, doświadczasz intymności i pożądania. Także sny wypełnione niespodziankami i niespodziewanymi przełomami mogą wskazać, czego naprawdę potrzebujesz.

To, w co wierzysz, to twoje przekonania, określone spojrzenie, które przyjmujesz w konkretnej sytuacji. Gdy nieświadomie poszukujesz swoich tożsamości i podążasz w kierunku tego, co cenisz, wyruszasz w podróż, która prowadzi cię przez różnorodne punkty widzenia i perspektywy. Sny ujawniające twojego przekonania często obejmują komunikowanie się w pewien sposób lub niemożliwość wyrażenia, czego naprawdę chcesz. W takich snach możesz też czegoś poszukiwać, ale nigdy nie znajdujesz dokładnie tego, czego szukasz. Przekonań dotyczą także marzenia senne, w których występuje poczucie tajemnicy i transcendencji.

Czytając 100 snów… poznasz podstawowe wzory ujawniające ludzką psychikę, które wyłaniają się raz po raz w tworzonych przez nas wszystkich sennych opowieściach. Rozpoznając je, będziesz mógł wyraźniej zobaczyć swoją tożsamość, dostrzec potrzeby i przekonania. Im bardziej uświadomisz sobie, kim jesteś, czego potrzebujesz i w co wierzysz, tym łatwiej będzie Ci podejmować decyzje, realizować wartości i naprawdę wyrażać siebie. Twoje sny nie są jednak abstrakcyjnymi teoriami psychologicznymi, lecz pełnymi życia i znaczenia opowieściami, które nabierają sensu, gdy wkraczasz w nie i dowiadujesz się, co naprawdę oznaczają.

Ian Wallace, fragment książki

Autor: Ian Wallace
Tytuł: 100 snów, które wszyscy mamy, i co one znaczą
Tłumacz: Agnieszka Chrzanowska
Wydawnictwo: Charaktery
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 264
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-64721-85-4

Ian Wallace jest brytyjskim psychologiem i psychoterapeutą, który od ponad 30 lat zajmuje się badaniem snów. Przeanalizował ich ponad sto tysięcy. Wynikami badań chętnie dzieli się z mediami i jest ich częstym i popularnym gościem. Swoje analizy i wiedzę o języku snów stosuje w pracy z klientami, zachęcając ich do praktycznego wykorzystywania przekazu, który płynie z marzeń sennych. Założył Dream Organization, w ramach której pomaga biznesmenom i korporacjom wyznaczać zgodne z ich misją cele i uwalniać nieuświadomiony potencjał nowych możliwości rozwoju.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *