Matthew McKay, Martha Davis, Patrick Fanning: Sztuka skutecznego porozumiewania się

Matthew McKay, Martha Davis, Patrick Fanning: Sztuka skutecznego porozumiewania się

Matthew McKay, Martha Davis, Patrick Fanning: Sztuka skutecznego porozumiewania się

Świetna książka pomagająca poprawić umiejętności skutecznego porozumiewania się. Matthew McKay, Martha Davis i Patrick Fanning rozbierają naszą codzienną komunikację z innymi ludźmi na czynniki pierwsze, wskazują mnóstwo pułapek i błędów, jakie bezwiednie podczas niej popełniamy, i pokazują, jak ich uniknąć, by lepiej się nawzajem rozumieć i szanować. Oraz by osiągać swoje życiowe cele, rzecz jasna. Nasze zachowania komunikacyjne mają bowiem większą moc sprawczą – pozytywną lub negatywną – niż nam się na ogół wydaje, zaś nasze intuicje, przekonania i nawyki myślowe tym zakresie często okazują zawodne, przysparzając nam więcej wrogów niż przyjaciół.

Lektura Sztuki skutecznego porozumiewania pozwoli poprawić nasze relacje z bliźnimi – od zawodowych po najbardziej intymne – tym skuteczniej, że znajdziemy w tej książce więcej praktycznych wskazówek i ćwiczeń niż teoretycznych rozważań. Dowiemy się też z niej, jak aktywnie słuchać, jasno wyrażać własne intencje, odczytywać mowę ciała, radzić sobie w sytuacjach konfliktowych, negocjować, nawiązywać kontakty towarzyskie, rozmawiać z dziećmi i innymi członkami rodziny czy wypowiadać się na forum publicznym. Co jeszcze? Jak dzięki temu wszystkiemu być bardziej lubianym, dowartościowanym i czerpać więcej satysfakcji z życia. Człowiek jest bowiem istotą społeczną, nieprawdaż?

Grzegorz Tomicki

Porozumiewanie się jest podstawową umiejętnością życiową, tak ważną jak umiejętności pozwalające radzić sobie w szkole czy zarabiać na życie. W dużym stopniu ma ono wpływa na nasze osobiste szczęście. Jeśli potrafimy skutecznie się porozumiewać, to nawiązujemy i utrzymujemy przyjazne relacje z ludźmi, jesteśmy doceniani w pracy, własne dzieci darzą nas szacunkiem i zaufaniem, a nasze potrzeby seksualne są zaspokajane.

Jeżeli komunikujemy się mniej skutecznie, traci na tym któraś z dziedzin naszego życia. W pracy może nam się układa, ale przy rodzinnym stole bliscy na siebie krzyczą. Być może nasze życie seksualne kwitnie, jednak nasze przyjaźnie nie trwają zbyt długo. Albo mamy trudność ze znalezieniem odpowiedniej pracy, a w naszym związku wieje chłodem, choć świetnie się dogadujemy ze starymi znajomymi. Albo też na imprezach bawimy się wybornie, jednak do domu wracamy sami.

W tej książce opisujemy najważniejsze techniki komunikacyjne. Przedstawiamy je w zwięzłej formie, ale z dostateczną ilością przykładów i ćwiczeń, aby każdy mógł zacząć pracę nad umiejętnościami, które chce rozwinąć. Z naszej książki dowiesz się, jak komunikować się z ludźmi, a nie – co myśleć o komunikacji. Uwagi czysto teoretyczne zostały ograniczone do minimum i pojawiają się tylko wtedy, gdy są niezbędne dla wyjaśnienia danej techniki.

Matthew McKay, Martha Davis, Patrick Fanning

Autorzy: Matthew McKay, Martha Davis, Patrick Fanning
Tytuł: Sztuka skutecznego porozumiewania się
Tytuł oryginału: Messages. The Communication Skills Book
Przekład: Agata Błaż, Patrycja Pacyniak
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne / GWP
Miejsce i data wydania: Sopot 2021
Liczba stron: 320
Format: 165 x 235 mm
ISBN: 978-83-7489-840-9Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.