Jennifer H.R. Sayrs, Marsha M. Linehan: Zespoły konsultacyjne w terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT)

Jennifer H.R. Sayrs, Marsha M. Linehan: Zespoły konsultacyjne w terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT)

Jennifer H.R. Sayrs, Marsha M. Linehan: Zespoły konsultacyjne w terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT)

Książka Zespoły konsultacyjne w terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT) Jennifer H.R. Sayrs, Marshy M. Linehan to podręcznik przede wszystkim – chociaż nie tylko – dla specjalistów wymienionej w tytule dziedziny, która wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom. Do tej pory na rynku brakowało bowiem opracowań wyjaśniających istotę i znaczenie zespołów konsultacyjnych w terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT, dialectical behavior therapy).

Jennifer H.R. Sayrs, Marsha M. Linehan: Zespoły konsultacyjne w terapii dialektyczno-behawioralnej

Wbrew temu, co mogłaby sugerować nazwa, zespoły konsultacyjne nie są jakimś teoretycznym ciałem doradczym, ale stanowią aktywny składnik terapii, a nawet jej zasadniczy filar – wspólnotę, w której członkowie mogą dostrajać się do zasad terapii i skupić na zapewnieniu możliwie najlepszego leczenia. Jak podkreślają autorki, głównymi funkcjami zespołów konsultacyjnych są utrzymywanie motywacji i podwyższanie kompetencji psychoterapeutów.

Podręcznik przygotowany przez Jennifer Sayrs i Marshę Linehan – autorytety w dziedzinie DBT – zawiera wszystko, co jest potrzebne do prowadzenia skutecznego zespołu konsultacyjnego w terapii dialektyczno-behawioralnej. Praktyczne przykłady, cenne wskazówki i ćwiczenia utrwalające pozwolą zbudować trwały zespół wzajemnie wspierających się i doskonalących swoje umiejętności terapeutów.

Grzegorz Tomicki

Autorki: Jennifer H.R, Sayrs, Marsha M. Linehan
Tytuł: Zespoły konsultacyjne w terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT)
Tytuł oryginału: DBT Teams: Development and Practice
Tłumaczenie: Robert Andruszko
Seria: Psychiatria i psychoterapia
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Miejsce i data wydania: Kraków 2022
Liczba stron: 256
Format: 15,5 x 23 cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-233-5062-0

Wreszcie ukazał się podręcznik, na który czekaliśmy… Jest w nim wszystko: formularze, przykłady tego, co należy powiedzieć (a czego nie), oraz praktyczne ćwiczenia. Twój zespół będzie lepiej funkcjonował, a ty będziesz lepszym członkiem zespołu, jeśli przeczytasz tę książkę i zastosujesz zawarte w niej zalecenia i strategie. Joan C. Russo, PhD, przewodnicząca DBT-Linehan Board of Certification


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *