Molly Millwood: Macierzyństwo bywa trudne. Jak zadbać o siebie i związek, gdy na świat przychodzi dziecko

Molly Millwood: Macierzyństwo bywa trudne. Jak zadbać o siebie i związek, gdy na świat przychodzi dziecko

Molly Millwood: Macierzyństwo bywa trudne. Jak zadbać o siebie i związek, gdy na świat przychodzi dziecko

W książce Macierzyństwo bywa trudne Molly Millwood podpowiada, jak zadbać o siebie i związek, gdy na świat przychodzi dziecko.

Bycie matką to cudowna rzecz, ale też niełatwe wyzwanie. Nikogo chyba nie trzeba o tym przekonywać, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Jak reagować na problemy, które pojawiają się, gdy na świat przychodzi dziecko? W książce Macierzyństwo bywa trudne Molly Millwood – doktor psychologii klinicznej i doświadczona terapeutka – prezentuje praktyczne strategie radzenia sobie z rozmaitymi dylematami, związanymi z macierzyństwem: z poczuciem utraty dawnego życia, przytłoczenia rolą matki, znużenia monotonią obowiązków czy z kryzysem romantycznego związku. Bycie matką to wspaniały dar. Codzienne problemy nie muszą być przeszkodą w czerpaniu z niego radości. Istnieją sprawdzone sposoby na ich uniknięcie lub przezwyciężenie. Znajdziecie je w tej książce.

Grzegorz Tomicki

W swojej książce Molly Millwood prezentuje wzruszający obraz złożonych aspektów współczesnego macierzyństwa, czyniąc to ze współczuciem i empatią. Przyziemność opieki nad małym dzieckiem potrafi wprawdzie przyćmić piękno tego aktu – a także zdezorientować nas do tego stopnia, że tracimy kontakt z własnym ja – ale celne wskazówki Molly pomogą czytelniczkom odnaleźć wśród chaosu znaczenie, bliskość i radość.

Dr Leah Weiss, autorka książki How We Work, wykładowczyni w The Center for Compassion and Altruism Research and Education, Stanford University

Autor: Molly Millwood
Tytuł: Macierzyństwo bywa trudne. Jak zadbać o siebie i związek, gdy na świat przychodzi dziecko
Tytuł oryginału: Fault Lines: Fractured Families and How to Mend
Tłumaczenie: Agnieszka Kasprzyk
Seria: Psyche/Soma
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Miejsce i data wydania: Kraków 2022
Liczba stron: 272
Format: 15,5×23 cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-233-5185-6

Molly Millwood – doktor psychologii klinicznej z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w zawodzie terapeuty. Prowadzi badania i publikuje artykuły na temat terapii traumy, leczenia PTSD oraz zaburzeń osobowości borderline. Zajmuje się depresją poporodową oraz terapią par i rodzin, ze szczególnym uwzględnieniem etapu wczesnego rodzicielstwa. Jest wykładowczynią psychologii w Saint Michael’s College w Vermont.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *