Bogdan Wojciszke: Psychologia społeczna

Wojciszke - Psychologia społecznaNajlepszy podręcznik do psychologii społecznej polskiego autora, jaki czytałem. Przez jakiś czas niedostępny w księgarniach, znów jest do nabycia. Zawiera nie tylko podstawową wiedzę. Napisany kompetentnie, z pasją i możliwie prostym językiem. Użyteczny zarówno dla studentów, naukowców, jak i zwykłych ciekawych życia śmiertelników. Profesor Bogdan Wojciszke pozostaje klasą sam dla siebie. Psychologia społeczna jego autorstwa powinna być lekturą obowiązkową każdego myślącego człowieka, choć pewnie nie będzie. Dlaczego? Bo trzeba tę książkę najpierw przeczytać, żeby dojść do takiego wniosku. Wytłumaczenie tego i wielu innych paradoksów, w które nieuchronnie uwikłana jest ludzka egzystencja, znajdziecie w środku. Nie warto żyć w niewiedzy. Jak mawiał pewien znany literacki bohater: wszystko jest trudne, zanim stanie się proste. Amen.
Grzegorz Tomicki

Bogdan Wojciszke: Psychologia społeczna

Profesor Bogdan Wojciszke, psycholog o światowej renomie, napisał podręcznik do psychologii społecznej, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Książka obejmuje wszystkie klasyczne zagadnienia składające się na tę dyscyplinę oraz zagadnienia relatywnie nowe, takie jak kwestie różnic płci, nowych mediów, miłości i władzy. Napisana jasnym i barwnym językiem skupia się na prawidłowościach rządzących ludzką psychiką i postępowaniem. Pokazuje, w jak fascynujący sposób psychologia społeczna odpowiada na pytanie, kim jest człowiek i na czym polega jego społeczna natura. W dydaktyce akademickiej Psychologia społeczna zastąpiła wcześniejszy, również bestsellerowy, podręcznik Profesora Człowiek wśród ludzi.
Nota wydawcy

Autor: Bohdan Wojciszke
Tytuł: Psychologia społeczna
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Scholar
Miejsce i data wydania: Warszawa 2019
Liczba stron: 635
ISBN: 978-83-65390-36-3

Kup w najniższej cenie


Człowiek jest zwierzęciem społecznym, twierdził Arystoteles. Dwa i pół tysiąca lat później wypada dodać, że jesteśmy istotami ultraspołecznymi. Wszystko, co ważne, robimy z innymi ludźmi, a związki z nimi są źródłem większości naszych emocji oraz celem zabiegów pochłaniających większość naszego życia.
Bohdan Wojciszke



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *